Text Size
پنجشنبه, خرداد 02, 1398
image image image image image image
بیمه اشخاص انسان‌ از آغاز پيدايش‌ جوامع‌ انساني‌، در جستجوي‌ غريزي‌ به‌ دنبال‌ تأمين هاي‌ جسمي‌، اقتصادي‌، اجتماعي‌ وسياسي‌ بوده‌ است‌.
بدين ترتيب ملاحظه مي شود كه بيمه اشخاص يكي از مهمترين شاخه هاي رفاه اجتماعي محسوب مي شود و دركشورهاي مختلف، دولت ها رأساً سازمان هايي را به منظور تأمين خدمات بيمه اختصاص داده اند.
بیمه آتش سوزی موضوع بيمه آتش‌سوزي، تأمين خسارت و جبران زيان‌هاي مالي و مادي است كه بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزي به اموال و دارائي‌هاي منقول و يا غيرمنقول بيمه‌گذار اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي وارد مي‌شود.
بيمه آتش‌سوزي مانند ساير شاخه‌هاي بيمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشيني، اصل حسن نيت، قاعده نفع بيمه‌اي و قاعده نسبي سرمايه و حق‌بيمه مي‌باشد.
بیمه اتومبیل بطور كلي گروه بيمه اتومبيل جبران كننده خسارت‌هاي ناشي از حوادث رانندگي از جمله تصادف، آتش‌سوزي و سرقت به اتومبيل مورد بيمه، سرنشينان آن و اشخاص ثالث مي‌باشد. علاوه بر موارد فوق شكست شيشه اتومبيل، دفاع از حقوق بيمه‌گذار در مراجع دادگستري و مراجعه به مسئول خسارت، كاهش بهاي اتومبيل در اثر تصادف، توقف اتومبيل خسارت ديده در مدت تعمير نيز با دريافت حق‌بيمه اضافي قابل بيمه شدن مي‌باشد.
بیمه مهندسی بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد. اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.
بیمه مسئولیت بيمه هاي مسئوليت از جمله رشته هاي بيمه اي است كه به طور مستقيم در تنظيم روابط اجتماعي افراد جامعه ، شناخت افراد از حقوق و مسئوليتهاي يكديگر و تامين امنيت حرفه اي مشاغل و فعاليتها تاثير گذار مي باشد .
بطور كل اگرچه بيمه مسئوليت تأميني براي اشخاص ثالث در قبال مخاطرات ناشي از فعاليت و زيست بيمه گذار مي باشد اما بيمه گذار با توجه به جبران خسارت از سوي بيمه گر آرامش و اطمينان خاطري در زمان فعاليت خود كسب خواهد نمود.
بیمه باربری رشته بيمه هاي باربري به عنوان يكي از بخش هاي فني شركت در بر گيرنده رشته هاي بيمه اي حمل كالا، وجوه، كشتي و هواپيما مي باشد. گسترش روز افزون تجارت، دخالت عوامل مختلف در يك فرآيند تجاري باعث آن گرديده كه امروزه نظام تجاري ساز و كار پيچيده و خاص خود را مطالبه نمايد.


ارسال طرح ايجاد اتاق فكر و ساختار آن براي تصويب در هيئت مديره

با توجه به دستور آقاي سهاميان مقدم، آقاي حميدي عضو هيئت مديره و معاون طرح

با توجه به دستور آقاي سهاميان مقدم، آقاي حميدي عضو هيئت مديره و معاون طرح و برنامه بيمه ايران ماموريت تشكيل اتاق فكر شركت را عهده دار گرديد. ايجاد اتاق فكر در شركت،‌طرح ايجاد اتاق فكر و ساختار آن توسط مديريت طرح و برنامه آماده و براي تصويب به هيئت مديره شركت سهامي بيمه ايران ارسال شد و مورد تصويب هئيت مد يره قرار گرفت. درضرورت اتاق فكر شركت بيان شده است كه:
«هر سند استراتژيك يك بسته كمك به تصميم گيري است و سياست گذاري و تصميم گيري را براي سياست گذاران و مديران ارشد تسهيل مي كند. سياستگذاران و مديران ارشد مي توانند با سه رويكرد سياست گذاري كرده و يا تصميم بگيرند:
  • سياست گذاري با تصميم گيري بر پايه كار كارشناسي
  • سياست گذاري با تصميم گيري بر پايه تجربيات و نظرات شخص
  • سياست گذاري با تصميم گيري بر پايه پژوهش هاي نظام مند
با توجه به پيچيدگي  ها و عدم اطمينان نهايي كه در ذات جهان امروزه نهفته است، سياست گذاري و تصميم گيري كارآمد به شرطي حاصل مي شود كه هر سه رويكرد يادشده به گونه هاي يك پارچه به اجرا درآيند، يعني هم پژوهش هاي نظام مند صورت پذيرد، هم كارشناسان خبره نظر بدهند و هم شخص سياستگذار يا تصميم گيرنده بتوانند تجربه و شهود شخصي خود را به طور متعادل و منطقي در فرآيند سياست گذاري يا تصميم گيري به كار بندد. حسن بزرگ اتاق هاي فكر امروزين آن است كه زبان علم، سياست گذاري و تصميم گيري را با زبان تجربه كارشناسي در هم مي آميزد و هوشمندي استراتژيك توليد مي كند. كار اتاق فكر را به گونه اي ديگر نيز مي توان بيان كرد، يك رهبر يا مدير در هر سطحي براي اين كه بتواند آگاهانه تر و عاقلانه تر تصميم بگيرد بايد خردمند باشد. خردمند را فرهنگ و بستر به «توانايي گرفتن تصميم هاي عاقلانه» تعبير كرده است. اين نوع خردمندي از چهار عنصر تشكيل مي شود:
  1. ماموريت
  2. آرمان
  3. ارزش هاي بنيادين
  4. دكترين
چهار عنصر يادشده زيربناي سياست گذاري و تصميم گيري در سطح يك شركت به شمار مي آيند. نخستين كاري كه در اتاق فكر انتظار مي رود تعريف و تدوين عناصر چهارگانه بالاست. يكي از محصولاتي كه توسط اتاق هاي فكر سازمان يا شركت توليد مي شود چشم انداز شركت است. تدوين چشم انداز ۲۰ساله يا فراتر، اغلب مستلزم آينده پژوهي هاي سنگين است. به همين دليل است كه آينده پژوهي با گوشت و پوست اتاق هاي فكر عجين شده است و آينده پژوهي از علوم پيچيده روزگار ماست كه آسان به چنگ نمي آوريم. لذا با توجه به مطالب تقديمي ملاحظه مي فرماييد كه سياست گذاري هاي شخصي محور يا كارشناسي محور نمي تواند جوابگوي سياست گذاري ها يا تصميم گيري هاي بلندمدت و استراتژيك باشند و چاره اي جز تشكيل اتاق فكر نداريم.» لذا از كليه همكاران محترم شركت در سراسر كشور اعم از همكاران شاغل در واحدهاي اجرائي، فني و ستادي وشبكه عظيم فروش بيمه ايران درخواست مي شود كه در بهره گيري از افكار بلندپايه همكاران در جهت نيل به اهداف استراتژيك شركت با اين اتاق همفكري مستمر و موثري را داشته باشند.

از ما بپرسید!!!

سوالات متداول بیمه نامه

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

فرم محاسبه آنلاین نرخ بیمه

دوست گرامی
دسترسی به این صفحه فقط برای اعضاء سایت امکانپذیر میباشد . برای ورود به صفحه عضویت اینجا را کلیک کنید. در صورتی که هم اکنون عضو هستید از اینجا وارد شوید

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

رزرو آنلاین بیمه نامه

درصورتی که هم اکنون بیمه داشته باشید میتوانید بیمه نامه خود را رزرو کنید با پرکردن فرم ساده زیر بیمه  خود را رزرو نمائید :

شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

سفارش آنلاین بیمه نامه

جهت سفارش آنلاین بیمه بدنه ، لطفا فرم ساده زیر را پر کرده
تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم
با تشکر از شما
شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب