Text Size
پنجشنبه, خرداد 02, 1398
image image image image image image
بیمه اشخاص انسان‌ از آغاز پيدايش‌ جوامع‌ انساني‌، در جستجوي‌ غريزي‌ به‌ دنبال‌ تأمين هاي‌ جسمي‌، اقتصادي‌، اجتماعي‌ وسياسي‌ بوده‌ است‌.
بدين ترتيب ملاحظه مي شود كه بيمه اشخاص يكي از مهمترين شاخه هاي رفاه اجتماعي محسوب مي شود و دركشورهاي مختلف، دولت ها رأساً سازمان هايي را به منظور تأمين خدمات بيمه اختصاص داده اند.
بیمه آتش سوزی موضوع بيمه آتش‌سوزي، تأمين خسارت و جبران زيان‌هاي مالي و مادي است كه بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزي به اموال و دارائي‌هاي منقول و يا غيرمنقول بيمه‌گذار اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي وارد مي‌شود.
بيمه آتش‌سوزي مانند ساير شاخه‌هاي بيمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشيني، اصل حسن نيت، قاعده نفع بيمه‌اي و قاعده نسبي سرمايه و حق‌بيمه مي‌باشد.
بیمه اتومبیل بطور كلي گروه بيمه اتومبيل جبران كننده خسارت‌هاي ناشي از حوادث رانندگي از جمله تصادف، آتش‌سوزي و سرقت به اتومبيل مورد بيمه، سرنشينان آن و اشخاص ثالث مي‌باشد. علاوه بر موارد فوق شكست شيشه اتومبيل، دفاع از حقوق بيمه‌گذار در مراجع دادگستري و مراجعه به مسئول خسارت، كاهش بهاي اتومبيل در اثر تصادف، توقف اتومبيل خسارت ديده در مدت تعمير نيز با دريافت حق‌بيمه اضافي قابل بيمه شدن مي‌باشد.
بیمه مهندسی بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد. اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.
بیمه مسئولیت بيمه هاي مسئوليت از جمله رشته هاي بيمه اي است كه به طور مستقيم در تنظيم روابط اجتماعي افراد جامعه ، شناخت افراد از حقوق و مسئوليتهاي يكديگر و تامين امنيت حرفه اي مشاغل و فعاليتها تاثير گذار مي باشد .
بطور كل اگرچه بيمه مسئوليت تأميني براي اشخاص ثالث در قبال مخاطرات ناشي از فعاليت و زيست بيمه گذار مي باشد اما بيمه گذار با توجه به جبران خسارت از سوي بيمه گر آرامش و اطمينان خاطري در زمان فعاليت خود كسب خواهد نمود.
بیمه باربری رشته بيمه هاي باربري به عنوان يكي از بخش هاي فني شركت در بر گيرنده رشته هاي بيمه اي حمل كالا، وجوه، كشتي و هواپيما مي باشد. گسترش روز افزون تجارت، دخالت عوامل مختلف در يك فرآيند تجاري باعث آن گرديده كه امروزه نظام تجاري ساز و كار پيچيده و خاص خود را مطالبه نمايد.


پرداخت خسارت سريع و در محل حادثه به زلزله زدگان تربت حيدريه

هشتم مردادماه زلزله اي با قدرت ۷/۵ ريشتر در هفت كيلومتري شمال شرق تربت حيدريه رخ داد

هشتم مردادماه زلزله اي با قدرت ۷/۵ ريشتر در هفت كيلومتري شمال شرق تربت حيدريه رخ داد كه بالغ بر ۵۲۰۰ واحد مسكوني در بخش مركزي تربت حيدريه و شهر دولت آباد خسارت ديد. از اولين ساعات وقوع زلزله كارشناسان و مديران ذي ربط در بيمه ايران در محل حادثه حضور به هم رساندند و با بررسي و كارشناسي خسارت وارده اقدام به تشكيل پرونده و پرداخت خسارت در كوتاه ترين زمان ممكن كردند. اين حادثه علاوه بر خسارات وارده به واحدهاي مسكوني، يك نفر فوتي و ۱۹۰ نفر مجروح داشت. به گزارش پيام بيمه، بر اساس برآوردهاي اوليه ميزان خسارت مالي واردشده در بخش مركزي بالغ بر ۵۰ ميليارد ريال و در شهر دولت آباد ۸۰ ميليارد ريال بوده است.
گفتني است، ساعاتي پس از وقوع زلزله، به دستور آقاي سهاميان مقدم رئيس هيئت مديره و مديرعامل بيمه ايران هيئتي مركب از آقايان رضايي مدير بيمه هاي آتش سوزي، ثابتي، مديرمسئول پيام بيمه، و چهار تن از مهندسين و كارشناسان بيمه هاي آتش سوزي به نام آقايان طباطبايي، سالاري فر، بابايي و شفيعي هنجني به همراه آقاي مبرقعي مدير مجتمع بيمه اي استان خراسان رضوي و آقاي قاسمي رئيس شعبه تربت حيدريه عازم منطقه زلزله زده شدند و ضمن حضور و بازديد از مناطق زلزله زده منازل و ابنيه خسارت ديده كه تحت پوشش بيمه ايران بودند را در محل حادثه برآورد خسارت نموده و نسبت به پرداخت خسارت به حادثه ديدگان اقدام نمودند. گفتني است در اين سفر، آقايان رضايي، ثابتي و مبرقعي مديرمجتمع بيمه اي خراسان با فرماندار تربت حيدريه، آقاي صادقيان ملاقات كردند و ضمن ابراز همدردي با مردم تربت حيدريه نسبت به آمادگي بيمه ايران براي پرداخت خسارت اعلام آمادگي نمودند.
در اين ديدار، آقاي صادقيان، فرماندار تربت حيدريه از حضور به موقع بيمه ايران در صحنه حادثه تشكر نمود و عزم مديرعامل بيمه ايران براي ارائه خدمات سريع و پرداخت خسارت هاي آتش سوزي و غيره را در محل حادثه از ابتكارات افتخارآميز بيمه ايران دانستند. با توجه به آمادگي شركت سهامي بيمه ايران براي پوشش خسارات وقوع چنين حوادثي و انجام امور مربوطه در كوتاه ترين زمان ممكن، در اين مورد نيز پس از تشكيل كارگروه ويژه و استقرار نمايندگان و كارشناسان بيمه ايران در محل حادثه، مقدمات تشكيل پرونده و پرداخت خسارت هاي وارده فراهم شد به گونه اي كه تا تاريخ ۱۲ مردادماه، ۳۲۰ مورد از بيمه گذران اعلام خسارت كردند و مورد پذيرش قرار گرفتند و بخش قابل توجهي از اين تعداد نيز در حداقل زمان خسارت خود را دريافت نمودند. با توجه به اينكه درصد كمي از ساختمان هاي تخريب شده داراي پوشش بيمه زلزله بودند، تاكيد مديريت عامل شركت مبني بر اطلاع رساني و فرهنگ سازي و توجيه خريد بيمه نامه آتش سوزي كامل از كليه همكاران بالاخص شبكه محترم فروش شركت در سراسر كشور بوده است.

 

از ما بپرسید!!!

سوالات متداول بیمه نامه

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

فرم محاسبه آنلاین نرخ بیمه

دوست گرامی
دسترسی به این صفحه فقط برای اعضاء سایت امکانپذیر میباشد . برای ورود به صفحه عضویت اینجا را کلیک کنید. در صورتی که هم اکنون عضو هستید از اینجا وارد شوید

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

رزرو آنلاین بیمه نامه

درصورتی که هم اکنون بیمه داشته باشید میتوانید بیمه نامه خود را رزرو کنید با پرکردن فرم ساده زیر بیمه  خود را رزرو نمائید :

شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

سفارش آنلاین بیمه نامه

جهت سفارش آنلاین بیمه بدنه ، لطفا فرم ساده زیر را پر کرده
تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم
با تشکر از شما
شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب