Text Size
پنجشنبه, خرداد 02, 1398
image image image image image image
بیمه اشخاص انسان‌ از آغاز پيدايش‌ جوامع‌ انساني‌، در جستجوي‌ غريزي‌ به‌ دنبال‌ تأمين هاي‌ جسمي‌، اقتصادي‌، اجتماعي‌ وسياسي‌ بوده‌ است‌.
بدين ترتيب ملاحظه مي شود كه بيمه اشخاص يكي از مهمترين شاخه هاي رفاه اجتماعي محسوب مي شود و دركشورهاي مختلف، دولت ها رأساً سازمان هايي را به منظور تأمين خدمات بيمه اختصاص داده اند.
بیمه آتش سوزی موضوع بيمه آتش‌سوزي، تأمين خسارت و جبران زيان‌هاي مالي و مادي است كه بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزي به اموال و دارائي‌هاي منقول و يا غيرمنقول بيمه‌گذار اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي وارد مي‌شود.
بيمه آتش‌سوزي مانند ساير شاخه‌هاي بيمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشيني، اصل حسن نيت، قاعده نفع بيمه‌اي و قاعده نسبي سرمايه و حق‌بيمه مي‌باشد.
بیمه اتومبیل بطور كلي گروه بيمه اتومبيل جبران كننده خسارت‌هاي ناشي از حوادث رانندگي از جمله تصادف، آتش‌سوزي و سرقت به اتومبيل مورد بيمه، سرنشينان آن و اشخاص ثالث مي‌باشد. علاوه بر موارد فوق شكست شيشه اتومبيل، دفاع از حقوق بيمه‌گذار در مراجع دادگستري و مراجعه به مسئول خسارت، كاهش بهاي اتومبيل در اثر تصادف، توقف اتومبيل خسارت ديده در مدت تعمير نيز با دريافت حق‌بيمه اضافي قابل بيمه شدن مي‌باشد.
بیمه مهندسی بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد. اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.
بیمه مسئولیت بيمه هاي مسئوليت از جمله رشته هاي بيمه اي است كه به طور مستقيم در تنظيم روابط اجتماعي افراد جامعه ، شناخت افراد از حقوق و مسئوليتهاي يكديگر و تامين امنيت حرفه اي مشاغل و فعاليتها تاثير گذار مي باشد .
بطور كل اگرچه بيمه مسئوليت تأميني براي اشخاص ثالث در قبال مخاطرات ناشي از فعاليت و زيست بيمه گذار مي باشد اما بيمه گذار با توجه به جبران خسارت از سوي بيمه گر آرامش و اطمينان خاطري در زمان فعاليت خود كسب خواهد نمود.
بیمه باربری رشته بيمه هاي باربري به عنوان يكي از بخش هاي فني شركت در بر گيرنده رشته هاي بيمه اي حمل كالا، وجوه، كشتي و هواپيما مي باشد. گسترش روز افزون تجارت، دخالت عوامل مختلف در يك فرآيند تجاري باعث آن گرديده كه امروزه نظام تجاري ساز و كار پيچيده و خاص خود را مطالبه نمايد.
انواع بیمه بیمه مهندسی

اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر

اعضا محترم اتحادیه کلیک نمایند.بیمه مهندسی

مهمترین بیمه های مهندسی عبارتند از :

۱- بیمه تمام خطر پیمانکاران

ایـن بیمه نامـه خسارتهـای فیزیکی غیر قابل پیش بینی و ناشی از حادثه را در حین اجرای پروژه های عمرانی و زیربنایی و عملیات ساختمانی انواع سازه از قبیل ساختمانهای مسکونی ، اداری ، برجها ، کارخانجات ، سیلوها ، راهها ، راه آهن ، فرودگاه ، سدها ، پروژه های آبیاری و زهکشی ، تونلهـا ، پلهـا ، لـولـه کشی فـاضلاب ، مخازن آب ، موج شکنها و مانند آن را تحت پوشش خطرات زیادی از جمله آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سیل ، طغیان آب ، انواع طوفان ، زلزله نشست ، لغزش و رانش زمین ، دزدی ، طراحی غلط ، اجرا با کیفیت نازل ، فقدان مهارت ، غفلت ، اعمال ناشی از سوءنیت یا خطای اشخاص باعث بروز خسارت در انواع سازه ها می شوند قرارمی دهد. در بیمه یاد شده علاوه بر پوششهای فوق ، خسارتهای ساختمانی ، جانی و مالی در برابر اشخاص ثالث و برداشت ضایعات نیز قابل بیمه شدن می باشند و پس از تحویل موقت دوره نگهداری (دوره تضمین) نیز به منظور ایفای تعهدات قراردادی تحت پوشش قرار می گیرد.

۲- بیمه تمام خطر نصب

این بیمه نامه خسارتهای فیزیکی غیر قابل پیش بینی ناشی از حادثه که در حین اجرای عملیات نصب و یا مونتاژ انواع ماشین آلات و تجهیزات و نیز نصب هر گونه سازه با اسکلت فلزی در کارگاههای کوچک و بزرگ صنعتی ، صنایع خودرو سازی ، شیمیایی  ، فولاد ، غذایی ، چوب و کاغذ، چرم ، کاشی سازی ، صنایع وابسته به کشاورزی همچنین سیستمهای مخابراتی ، ابزارهای دقیق آزمایشگاهی ، نیروگاهها ، پروژه های انتقال آب ، گاز و خطوط انتقال نیرو را تحت پوشش قرار می دهد.

خطر از زمان شروع عملیات نصب و ساختمانی آغاز و شامل دوره آزمایش و نگهداری نیز خواهد شد ضمناً مسئولیت بیمه گذار در برابر اشخاص ثالث (بخش دو بیمه نامه) نیز تحت پوشش قرار می گیرد.

۳- بیمه سازه های تکمیل شده

این بیمه نامه خسارتهای وارد به انواع سازه های احداث شده را در زمان بهره برداری از قبیل برجها ، جاده ها ، راه آهن ، فرودگاه ، کانالهای آبیاری ، پلها ، سدها ، موج شکن و اسکله ، خطوط لوله آب ، نفت ، گاز ، فاضلاب و نیز انبارها ، و معادن را تحت پوشش قرار می دهد.

۴- بیمه شکست ماشین آلات

بیمه شکست ماشین آلات دارای پوشش جامع و مرتبط با کلیه ماشین آلات تولید و تجهیزات کمکی آنها از قبیل ماشین ابزار، ماشنهای کاغذ سازی ، پمپ ها ، کمپرسورها ، مخازن ، لوله کشی ، نیروگاههای تولید برق و... می باشد.

ضمناً زیان یا خسارت تحت پوشش بیمه شکست ماشین آلات معمولاً ناشی از علل زیر می باشد.

خطا در طراحی ، محاسبات ، نقشه ، مشخصات فنی ، خطا در نصب ، عیب در ریخته گری و یا مصالح

  • خطا در بهـره بـرداری از مـاشین آلات ، عـدم مهـارت ، بـی دقتـی ، سهل انگاری
  • گسیختگی به واسطه نیروی گریز از مرکز
  • اتصال کوتاه و علل الکتریکی دیگر
  • کمبود آب در دیگ
  • انفجار فیزیکی

از ما بپرسید!!!

سوالات متداول بیمه نامه

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

فرم محاسبه آنلاین نرخ بیمه

دوست گرامی
دسترسی به این صفحه فقط برای اعضاء سایت امکانپذیر میباشد . برای ورود به صفحه عضویت اینجا را کلیک کنید. در صورتی که هم اکنون عضو هستید از اینجا وارد شوید

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

رزرو آنلاین بیمه نامه

درصورتی که هم اکنون بیمه داشته باشید میتوانید بیمه نامه خود را رزرو کنید با پرکردن فرم ساده زیر بیمه  خود را رزرو نمائید :

شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

سفارش آنلاین بیمه نامه

جهت سفارش آنلاین بیمه بدنه ، لطفا فرم ساده زیر را پر کرده
تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم
با تشکر از شما
شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب