Text Size
پنجشنبه, خرداد 02, 1398
image image image image image image
بیمه اشخاص انسان‌ از آغاز پيدايش‌ جوامع‌ انساني‌، در جستجوي‌ غريزي‌ به‌ دنبال‌ تأمين هاي‌ جسمي‌، اقتصادي‌، اجتماعي‌ وسياسي‌ بوده‌ است‌.
بدين ترتيب ملاحظه مي شود كه بيمه اشخاص يكي از مهمترين شاخه هاي رفاه اجتماعي محسوب مي شود و دركشورهاي مختلف، دولت ها رأساً سازمان هايي را به منظور تأمين خدمات بيمه اختصاص داده اند.
بیمه آتش سوزی موضوع بيمه آتش‌سوزي، تأمين خسارت و جبران زيان‌هاي مالي و مادي است كه بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزي به اموال و دارائي‌هاي منقول و يا غيرمنقول بيمه‌گذار اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي وارد مي‌شود.
بيمه آتش‌سوزي مانند ساير شاخه‌هاي بيمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشيني، اصل حسن نيت، قاعده نفع بيمه‌اي و قاعده نسبي سرمايه و حق‌بيمه مي‌باشد.
بیمه اتومبیل بطور كلي گروه بيمه اتومبيل جبران كننده خسارت‌هاي ناشي از حوادث رانندگي از جمله تصادف، آتش‌سوزي و سرقت به اتومبيل مورد بيمه، سرنشينان آن و اشخاص ثالث مي‌باشد. علاوه بر موارد فوق شكست شيشه اتومبيل، دفاع از حقوق بيمه‌گذار در مراجع دادگستري و مراجعه به مسئول خسارت، كاهش بهاي اتومبيل در اثر تصادف، توقف اتومبيل خسارت ديده در مدت تعمير نيز با دريافت حق‌بيمه اضافي قابل بيمه شدن مي‌باشد.
بیمه مهندسی بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد. اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.
بیمه مسئولیت بيمه هاي مسئوليت از جمله رشته هاي بيمه اي است كه به طور مستقيم در تنظيم روابط اجتماعي افراد جامعه ، شناخت افراد از حقوق و مسئوليتهاي يكديگر و تامين امنيت حرفه اي مشاغل و فعاليتها تاثير گذار مي باشد .
بطور كل اگرچه بيمه مسئوليت تأميني براي اشخاص ثالث در قبال مخاطرات ناشي از فعاليت و زيست بيمه گذار مي باشد اما بيمه گذار با توجه به جبران خسارت از سوي بيمه گر آرامش و اطمينان خاطري در زمان فعاليت خود كسب خواهد نمود.
بیمه باربری رشته بيمه هاي باربري به عنوان يكي از بخش هاي فني شركت در بر گيرنده رشته هاي بيمه اي حمل كالا، وجوه، كشتي و هواپيما مي باشد. گسترش روز افزون تجارت، دخالت عوامل مختلف در يك فرآيند تجاري باعث آن گرديده كه امروزه نظام تجاري ساز و كار پيچيده و خاص خود را مطالبه نمايد.
انواع بیمه بیمه اتومبیل

اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر

اعضا محترم اتحادیه کلیک نمایند.بیمه اتومبیل

۱- بیمه نامه شخص ثالث

شامل جبران خسارتهای مالی  و خسارتهای جانی وارده به اشخاص ثالث.

تخفیف درصورت عدم خسارت :

برای سال اول    : ۱۰ درصد

برای سال دوم   : ۱۵ درصد

برای سال سوم   :۲۰ درصد

برای سال چهارم :۳۰ درصد

برای سال پنجم  :۴۰ درصد

برای سال ششم:۵۰ در صد

چنانچه طرفین حادثه تمایل به دریافت خسارت فوری و بدون مراجعه به دادگاه را داشته باشند می توان با ارائه مدارک انتظامی و پزشکی قانونی به بیمه گر مراجعه و تا ۸۵% غرامت وارده را بصورت توافقی وفوری دریافت نمایند.

حق بیمه شخص ثالث برای تعهدات مالی ۰۰۰ر۰۰۰ر۱۰ ریال و تعهدات جانی ۰۰۰ر۰۰۰ر۵۵۰ ریال

  • سواری ۴ سیلندر(پیکان ، پراید ، رنو ، هیلمن)  ۲/۱۱۶/۰۰۰ ریال
  • شخصی  ۴ سیلندر باستثنا ردیف بالا           ۲/۴۶۲/۶۰۰ ریال
  • ۶ سیلندر به بالا                                     ۲/۷۹۳/۰۰۰ ریال

لازم بذکر است حق بیمه تعهدات سرنشین طبق درخواست بیمه گذار به مبالغ مذکور اضافه می گردد و در عین حال چنانچه بیمه گذاران محترم متقاضی تعهدات مالی و جانی بیشتر باشند حق بیمه های مربوطه به تناسب تعهـدات مـورد نظـر محـاسبه و اعلام می گردد.

۲- بیمه سرنشین اتومبیل

تعهدات سرنشین شامل جبران خسارتهای وارده به سرنشینان اتومبیل مورد بیمه می باشد.

از آنجا که طبق بند الف و ج و ماده ۲ قانون بیمه شخص ثالث افرادی مانند بیمه گذار، مالک و یا راننده وسیله نقلیه مسئول حادثه و همسر ، پدر و مادر، اولاد و اجداد تحت تکفل بیمه گذارو یا راننده (وسیله مقصر حادثه ) در صورتیکه سرنشین وسیله نقلیه مذکور باشند ، شخص ثالث محسوب نمی گردند ، بنابراین خسارتی از محل بیمه نامه شخص ثالث به افراد مذکور تعلق نمی گیرد . در این گونه موارد غرامت جانی و بدنی وارد به این اشخاص از محل تعهدات سرنشین ( تا سقف تعهد سرنشین مندرج در متن بیمه نامه ) قابل جبران می باشد که شامل فوت و نقص عضو و هزینه های پزشکی میگردد.

۳- بیمه بدنه اتومبیل

بیمه بدنه اتومبیل جبران کننده خسارات ناشی از حوادثی است که برای اتومبیل مورد بیمه اتفاق می افتد و بطور معمول و در بیمه نامه های عادی شامل سه خطر( حادثه ، آتش سوزی ، و دزدی کلی) می باشد.

  • حادثه
  • آتش سوزی
  • دزدی کلی

همانطوریکه از نام آن استنباط می شود سرقت اتومبیل و یا وسائل اضافی مربوط به آن در صورتی قابل جبران است که اتومبیل بهمراه وسائل اضافی آن کالا سرقت می شود و دیگر کشف نگردد و یا اتومبیل به سرقت رفته کشف گردیده و پس از کشف مشخص شود لوازمی از آن به سرقت رفته باشد و یا حین سرقت خساراتی به اتومبیل مورد بیمه وارد آید.

خطرات تبعی و تکمیلی

سرقت در جا ی قطعات و لوازم وسیله نقلیه

شکست شیشه به تنهایی

غرامت ایام تعمیرات

نوسانات قیمت

بلایای طبیعی

خطرات ناشی از مواد شیمیایی

تخفیف عدم خسارت در بیمه های بدنه

در صورتیکه بیمه گذار یکسال یا بیشتر پس از خرید بیمه نامه بدنه خسارتی نداشته باشد ، تخفیفاتی بشرح زیر به وی تعلق خواهد گرفت.

یک سال عدم خسارت                       ۲۵% تخفیف

دو سال عدم خسارت                        ۳۵% تخفیف

سه سال عدم خسارت                      ۴۵% تخفیف

چهارسال عدم خسارت و پس از آن      ۶۰% تخفیف

از ما بپرسید!!!

سوالات متداول بیمه نامه

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

فرم محاسبه آنلاین نرخ بیمه

دوست گرامی
دسترسی به این صفحه فقط برای اعضاء سایت امکانپذیر میباشد . برای ورود به صفحه عضویت اینجا را کلیک کنید. در صورتی که هم اکنون عضو هستید از اینجا وارد شوید

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

رزرو آنلاین بیمه نامه

درصورتی که هم اکنون بیمه داشته باشید میتوانید بیمه نامه خود را رزرو کنید با پرکردن فرم ساده زیر بیمه  خود را رزرو نمائید :

شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

سفارش آنلاین بیمه نامه

جهت سفارش آنلاین بیمه بدنه ، لطفا فرم ساده زیر را پر کرده
تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم
با تشکر از شما
شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب