Text Size
پنجشنبه, خرداد 02, 1398
image image image image image image
بیمه اشخاص انسان‌ از آغاز پيدايش‌ جوامع‌ انساني‌، در جستجوي‌ غريزي‌ به‌ دنبال‌ تأمين هاي‌ جسمي‌، اقتصادي‌، اجتماعي‌ وسياسي‌ بوده‌ است‌.
بدين ترتيب ملاحظه مي شود كه بيمه اشخاص يكي از مهمترين شاخه هاي رفاه اجتماعي محسوب مي شود و دركشورهاي مختلف، دولت ها رأساً سازمان هايي را به منظور تأمين خدمات بيمه اختصاص داده اند.
بیمه آتش سوزی موضوع بيمه آتش‌سوزي، تأمين خسارت و جبران زيان‌هاي مالي و مادي است كه بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزي به اموال و دارائي‌هاي منقول و يا غيرمنقول بيمه‌گذار اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي وارد مي‌شود.
بيمه آتش‌سوزي مانند ساير شاخه‌هاي بيمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشيني، اصل حسن نيت، قاعده نفع بيمه‌اي و قاعده نسبي سرمايه و حق‌بيمه مي‌باشد.
بیمه اتومبیل بطور كلي گروه بيمه اتومبيل جبران كننده خسارت‌هاي ناشي از حوادث رانندگي از جمله تصادف، آتش‌سوزي و سرقت به اتومبيل مورد بيمه، سرنشينان آن و اشخاص ثالث مي‌باشد. علاوه بر موارد فوق شكست شيشه اتومبيل، دفاع از حقوق بيمه‌گذار در مراجع دادگستري و مراجعه به مسئول خسارت، كاهش بهاي اتومبيل در اثر تصادف، توقف اتومبيل خسارت ديده در مدت تعمير نيز با دريافت حق‌بيمه اضافي قابل بيمه شدن مي‌باشد.
بیمه مهندسی بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد. اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.
بیمه مسئولیت بيمه هاي مسئوليت از جمله رشته هاي بيمه اي است كه به طور مستقيم در تنظيم روابط اجتماعي افراد جامعه ، شناخت افراد از حقوق و مسئوليتهاي يكديگر و تامين امنيت حرفه اي مشاغل و فعاليتها تاثير گذار مي باشد .
بطور كل اگرچه بيمه مسئوليت تأميني براي اشخاص ثالث در قبال مخاطرات ناشي از فعاليت و زيست بيمه گذار مي باشد اما بيمه گذار با توجه به جبران خسارت از سوي بيمه گر آرامش و اطمينان خاطري در زمان فعاليت خود كسب خواهد نمود.
بیمه باربری رشته بيمه هاي باربري به عنوان يكي از بخش هاي فني شركت در بر گيرنده رشته هاي بيمه اي حمل كالا، وجوه، كشتي و هواپيما مي باشد. گسترش روز افزون تجارت، دخالت عوامل مختلف در يك فرآيند تجاري باعث آن گرديده كه امروزه نظام تجاري ساز و كار پيچيده و خاص خود را مطالبه نمايد.
جدید ترین اخبار بیمه
جدید ترین اخبار بیمه


پرداخت خسارت ۱۵ ميلياردي بيمه ايران به قطارهاي مسافري

خبرگزاري موج - شركت بيمه ايران به شركت قطارهاي مسافربري هستيا، ۱۵ ميليارد ريال خسارت پرداخت كرد. به گزارش خبرنگار موج، به دنبال وقوع حادثه در يكي از ناوگان ريلي كشور شركت بيمه ايران پس از ارزيابي كارشناسان، خسارتي به مبلغ ۱۵ ميليارد ريال به شركت قطارهاي مسافري هستيا پرداخت كرد. ملكوتي مدير بيمه هاي مهندسي و مسئوليت شركت بيمه ايران به سرعت بيش از اندازه اين لوكوموتيو اشاره كرد و گفت: اين حادثه ۷ كشته و ۲۹ زخمي در پي داشته و شركت بيمه ايران براساس تعهدات خود به پرداخت خسارت هاي جاني و مالي نيز مبادرت نموده است.وي همچنين به حق بيمه ۲۶ ميليون توماني شركت قطارهاي مسافربري هستيا به بيمه ايران طي دو سال گذشته اشاره كرد. به گفته وي، پس از بازديد محل حادثه و واگن هاي آسيب ديده ۵۰۰ ميليون تومان به صورت علي الحساب به شركت قطارهاي مسافربري هستيا پرداخت شده بود و مابقي پرداخت خسارت پس از بررسي هاي بيشتر صورت پذيرفت.سياوش سعيديان عضو هيات مديره و معاون فني شركت بيمه ايران نيز توسعه حمل و نقل ريلي را يكي از عوامل رشد اقتصادي كشور عنوان كرد. وي در ادامه بر توانايي مالي و تجربه فني بيمه گر تاكيد كرد و گفت: تدبير در انتقال ريسك به شركت هاي بيمه گر بايد همواره مورد توجه قرار گيرد.وي اصل جبران خسارت را يكي از اصول اساسي در بخش بيمه اي دانست و پرداخت خسارت را در اسرع وقت از سوي شركت هاي بيمه اي مورد تاكيد قرار داد. حميد رضا راد نژاد، مدير عامل شركت قطارهاي مسافري هستيا و رئيس هيئت مديره شركت لوكوموتيو هستيا از خدمات بيمه اي اين شركت تقدير كرد.

از ما بپرسید!!!

سوالات متداول بیمه نامه

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

فرم محاسبه آنلاین نرخ بیمه

دوست گرامی
دسترسی به این صفحه فقط برای اعضاء سایت امکانپذیر میباشد . برای ورود به صفحه عضویت اینجا را کلیک کنید. در صورتی که هم اکنون عضو هستید از اینجا وارد شوید

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

رزرو آنلاین بیمه نامه

درصورتی که هم اکنون بیمه داشته باشید میتوانید بیمه نامه خود را رزرو کنید با پرکردن فرم ساده زیر بیمه  خود را رزرو نمائید :

شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب

خدمات آنلاین

سفارش آنلاین بیمه نامه

جهت سفارش آنلاین بیمه بدنه ، لطفا فرم ساده زیر را پر کرده
تا در سریعترین زمان با شما تماس بگیریم
با تشکر از شما
شرکت خدمات بیمه ای تلاش

ادامه مطلب